Ndërlidhjet

PEKIN


Kancelari gjerman Gerhard Schroeder dhe presidenti i Kinës Hu Jintao biseduan për avancimin e tregtisë ndërmjet dy vendeve.
Gjermania është partneri kryesor tregtar i Kinës në Evropë, ndërsa Kina partneri më i madh tregtar i Gjermanisë në Azi.
XS
SM
MD
LG