Ndërlidhjet

BRUKSEL


Sekretari amerikan i Mbrojtjes Donald Rumsfeld e shfaqi bindjen se Bashkimi Evropian do ta miratojë planin e mbrojtjes, i cili nuk do ta kërcënonte aleancën e NATO-s.
"Ka diskutime dhe konsultime për sistemin evropian të mbrojtjes. Por, jam i bindur dhe shpresoj se punët do të zgjidhen ashtu që nuk do të përfundojnë me dyfishim të kapaciteteve", tha Rumsfeld në takimin e ministrave të mbrojtjes së aleancës në Bruksel.
XS
SM
MD
LG