Ndërlidhjet

BRUKSEL


NATO-ja njoftoi se ka formuar një njësit për reagim të shpejtë ndaj sulmeve bërthamore, biologjike apo kimike.
Në 6 muajt e parë, Bataljoni i Mbrojtjes Kimike, Biologjike dhe Bërthamore, do të udhëhiqet nga komandantët çekë, dhe do të ketë 700 pjesëtarë.
Në Bataljonin e sapoformuar do të marrin pjesë 15 nga 19 vendet anëtare.
XS
SM
MD
LG