Ndërlidhjet

STAMBOLL


Sulmet e fundit vetëvrasëse në Stamboll janë të ndërlidhur me organizatën terroriste Al Kaida, tha një zyrtar i lartë i Turqisë.
Pas mbledhjes së kabinetit qeveritar, zëvendës kryeministri Abdullatif Sener tha se sulmuesit dhe ata që janë të ndërlidhur me ta, kanë lidhje me Al Kaidën.
Ndërkohë njoftohet se 5 ushtarë turq e kanë humbur jetën kur automjeti i tyre ka hasur në një minë në Turqinë juglindore.
XS
SM
MD
LG