Ndërlidhjet

RIAD


Zyrtarët amerikanë i kanë tërhequr vëmendjen qytetarëve amerikanë për sulme të mundshme terroriste kundër interesave të huaja në Arabinë Saudite dhe Kenia.
Të dyja këto vende kanë qenë dhe më parë caqe të sulmeve terroriste ku kanë humbur jetën disa qytetarë amerikanë.
XS
SM
MD
LG