Ndërlidhjet

BAGDAD


Këshilli Qeverisës i Irakut dhe administratori amerikan Paul Bremer e shqyrtuan përshpejtimin e planeve për bartjen e pushtetit tek irakienët.
Ndërkohë, ushtria e Shteteve të Bashkuara tha se në operacionet e djeshme në Irakun verior ka arrestuar 54 njerëz.
Në mesin e tyre gjendet edhe sekretari personal i Izzat Ibrahim al-Douri, personit më të kërkuar pas Saddam Husseinit.
XS
SM
MD
LG