Ndërlidhjet

BAKU


Sekretari amerikan i Mbrojtjes Donald Rumsfeld arriti për vizitë dy-ditëshe në Azerbejxhan.
Pentagoni nuk dha detaje për vizitën, por zyrtarët e Azerbejxhanit thanë se bisedimet e Rumsfeldit me krerët e vendit do të fokusohen në çështjet e sigurisë rajonale, dhe bashkëpunimin e ndërsjellë në fushën e mbrojtjes.
Azerbejxhani ka rreth 150 paqëruajtës në Irak.
XS
SM
MD
LG