Ndërlidhjet

KIEV


Presidenti i Ukrainës Leonid Kuchma tha se e ka pranuar ofertën 60 milionë dollarëshe nga Banka Botërore për luftimin e AIDS-it dhe tuberkulozës në Ukrainë.
Ministria e Shëndetësisë tha se mbi 60 mijë banorë të Ukrainës eidentohen si të infektuar nga AIDS-i.
Burmet tjera vlerësojnë se me virusin HIV janë infektuar 500 mijë njerëz.
XS
SM
MD
LG