Ndërlidhjet

BRUKSEL


NATO-ja e shqyrton hapjen e një përfaqësie të përhershme në Kaukaz, si shenjë e bashkëpunimit të shtuar me Armeninë, Azerbejxhanin dhe Gjeorgjinë.
Sekretari i përgjithshëm George Robertson deklaroi se vendet e Kaukazit "janë në vijën e parë të frontit kundër terrorizmit", dhe se rritja e bashkëpunimit të tyre me NATO-n është "kritike dhe esenciale".
XS
SM
MD
LG