Ndërlidhjet

KISHINAU


Presidenti i Moldavisë Vladimir Voronin e ka mbështetur planin amerikan për krijimin e një force neutrale, që do të ndihmonte stabilizimin e situatës në rajonin Transdniester dhe do përshpejtonte tërheqjen e trupave ruse.
Voronin i bëri këto komente një ditë pasi sekretari amerikan i shtetit Colin Powell i bëri thirrje OSBE-së të formojë forcën stabilizuese ndërkombëtare për Moldavinë.
XS
SM
MD
LG