Ndërlidhjet

BRUKSEL


Gjatë konferencës së sotme për shtyp, të mbajtur në Bruksel, Sekretari amerikan i Shtetit, Colin Powell lidhur me gjendjen në Maqedoni tha:
"Tani ne jemi duke ecur përpara në Maqedoni, kemi kaluar krizat e viteve të fundit, dhe na duhet të përqëndrohemi në përmirësimin e gjendjes ekonomike, duke siguruar se institucionet e demokracisë kanë bazat e duhura dhe po përpiqen t'i japin shpresë popullit në Maqedoni. Ata po lëvizin në drejtimin e duhur dhe po bëjnë ato që kërkohen", tha Powell.
XS
SM
MD
LG