Ndërlidhjet

BEOGRAD


"Dëshiroj t'ju them se të gjithë ne së bashku e kemi një detyrim, të luftojmë për fitore", kështu ka deklaruar Sllobodan Millosheviq nga burgu i Sheveningenit, në një fjalim drejtuar qytetarëve të Serbisë, përmes Radiostacionit S.
Kjo është pjesë e fushatës zgjedhore, ku Millosheviq përfaqëson Partinë Socialiste Serbe.
Ligji serb nuk e ka ndaluar Millosheviqin, i akuzuar për gjenocid dhe krime kundër njerëzimit, të mos jetë në listat e kandidatëve.
XS
SM
MD
LG