Ndërlidhjet

BAGDAT


Guerrilët irakianë kanë sulmuar një stacion policor në pjesën qëndrore të Irakut, ku për pasojë 2 policë dhe katër civilë u plagosën.
Nga ana tjetër forcat amerikane bëjnë të ditur se "kanë vrarë një armik dhe kanë kapur 63 të tjerë".
Por sot Sekretari amerikan i Shtetit, Colin Powell ka deklaruar në Bagdat se për NATO-n në Irak do të ketë një rol të ri gjatë vitit të ardhshëm.
XS
SM
MD
LG