Ndërlidhjet

BEOGRAD


Qeveria e ardhshme serbe do të jetë e detyruar të bashkëpunojë me Gjykatën e Hagës dhe do të realizojë reformat, edhe nëse ultrancaionalistët e vijës së ashpër shënojnë sukses në zgjedhjet e 28 dhjetorit. Kështu ka deklaruar në një intervistë për agjencinë e lajmeve Reuters, Goran Svilanovic, ministri i jashtëm serbo-malazez.
Sipas dy anketave të opinionit të bëra publike gjatë ditës, Partia Radikale do të jetë partia më e madhe në Parlament pas zgjedhjeve të ardhshme.
XS
SM
MD
LG