Ndërlidhjet

BEOGRAD


Prokurori i posacëm serb për krimet e luftës ka ngritur akt-akuzat ndaj tetë personave për masakrën e vitit 1991 në Vukovar. Së paku 200 kroatë dhe banorë të tjerë jo serbë janë vrarë gjatë kësaj masakre.
XS
SM
MD
LG