Ndërlidhjet

BAGDAD


Një ushtar amerikan dhe dy civilë irakienë u vranë, ndërsa 13 të tjerë u plagosën nga shpërthimi që ndodhi pranë një xhamie në Bagdad, derisa po kalonte autokolona e ushtrisë amerikane.
Shumica e viktimave civile ishin udhëtarë në një autobus.
Ndërkohë, rreth 500 civilë u tubuan në qendër të Bagdadit duke bërë thirrje për dhënien fund të sulmeve terroriste kundër civilëve.
XS
SM
MD
LG