Ndërlidhjet

BRUKSEL


Rumania tha se Shtetet e Bashkuara dhe Bashkimi Evropian duhet të jenë më aktivë në zgjidhjen e tensioneve separatiste në Moldavi.
Ministri i Jashtëm Mircea Joana gjithashtu tha se "është i vdekur" propozimi paqësor i Rusisë, që u refuzua nga Moldavia dhe OSBE-ja.
XS
SM
MD
LG