Ndërlidhjet

VARSHAVË


Kryeministri i Polonisë Leszek Miller tha se do të merr pjesë në samitin e Bashkimit Evropian javën e ardhshme, përkundër lëndimeve që mori nga rrëzimi i helikopterit.
Miller dhe 10 të tjerë, përfshirë zyrtarë të qeverisë, u lënduan kur helikopteri i prodhimit sovjetik MI-8 u rrëzua mbrëmë në afërsi të Varshavës.
XS
SM
MD
LG