Ndërlidhjet

BAGDAD


Një ushtar amerikan dhe 4 civilë irakienë u vranë, ndërsa 13 të tjerë u plagosën nga shpërthimi që ndodhi pranë një xhamie në Bagdad, derisa po kalonte autokolona e ushtrisë amerikane.
Sot rreth 1 mijë irakienë protestuan në qendër të Bagdadit duke bërë thirrje për dhënien fund të sulmeve terroriste kundër civilëve.
XS
SM
MD
LG