Ndërlidhjet

BAGDAD


Sekretari amerikan i mbrojtjes, Donald Rumsfeld arriti sot në Bagdad, pasi më parë vizitoi qytetin irakian, Kirkuk ku bisedoi me komandantët amerikanë ushtarakë lidhur me zhvillimet aktuale. Gjatë qëndrimit në Bagdad ai tha se synohet përshpejtimi i mëtejshëm i stërvitjeve dhe i angazhimit të irakianëve në forcat e sigurisë së Irakut. Kjo vizitë e paparalajmëruar është vizita e tretë e Donald Rumsfeldit në bën Irak.
XS
SM
MD
LG