Ndërlidhjet

KANDAHAR, AFGANISTAN


Nga një shpërthim i fuqishëm sot në këtë qytet u plagosën afro 20 persona, tre prej tyre seriozisht, kanë informuar zyrtarë në Kandahar. Bomba shpërtheu pak pas mesditës, sipas kohës lokale, në afërsi të një hoteli. Shefi i policisë së qytetit, Mohammad Hashimi ka thënë se "këtë akt terrorist e kanë kryer talibanët dhe pjesëtarët e rrjetit al-Qaida". Ai mëtutje ka thënë se policia "po përpiqet për ti zënë përgjegjegjësit për këtë sulm.
XS
SM
MD
LG