Ndërlidhjet

PRISHTINË


Paqeruajtësit amerikanë në Kosovë kanë informuar sot se një pjesëtar i tyre është gjetur i vdekur në pjesën lindore të Kosovës. Rreshteri Deryl Brooks, 43 vjeçar, është gjetur i vdekur në një bunker brenda bazës ushtarake të Shteteve të Bashkuara, ka thënë zëdhënësi ushtarak, William Houk nëpërmjet të një kumtese. Është bërë e ditur se ushtari është gjetur i vdekur të enjten dhe se "incidenti është nën hetime".
XS
SM
MD
LG