Ndërlidhjet

PEKIN


Kryeministri kinez, Ven Xhibao është nisur sot për vizitë katërditore në Uashington, ku, sipas paralajmërimeve, do të përpiqet ta bind presidentin, Xhorxh Bush që mos ta përkrah Tajvanin i cili pretendon pavarësinë. Gjatë vizitës në Shtetet e Bashkuara, ai gjithashtu me zyrtarët amerikanë do të bisedojë edhe për marrëdhëniet tregtare ndërmjet Pekinit dhe Uashingtonit.
XS
SM
MD
LG