Ndërlidhjet

TEHERAN


Mbi 1 mijë studentë kanë demonstruar në Universitetin e Teheranit, duke bërë thirrje për reforma demokratike, dhe duke brohoritur parulla kundër udhëheqësit suprem fetar, Ajatollah Ali Hamnei.
Demonstrantët gjithashtu kanë kërkuar dorëheqjen e presidentit Mohamad Khatami, dhe bojkotimin e zgjedhjeve parlamentare, të caktuara për muajin shkurt.
XS
SM
MD
LG