Ndërlidhjet

XHAKARTË


Ministri i Jashtëm i Indonezisë, Hasan Virajuda, tha se Shtetet e Bashkuara në Irak po dështojnë për të arritur objektivat e parapara dhe se është e mundshme një luftë civile në Irak.
Indonezia është vendi me numrin më të madh të popullsisë myslimane në botë.
XS
SM
MD
LG