Ndërlidhjet

KOMBET E BASHKUARA


Objektivi i Koresë së Veriut nuk është prodhimi i armëve bërthamore, ka deklaruar kryeministri kinez, Ven Xhiabao, i cili ka nisur një vizitë në Shtetet e Bashkuara.
Sipas Ven, Uashingtoni dhe Penjani po i afrohen gjithnjë e më shumë mundësisë për të zgjidhur krizën mbi programet bërthamore të Koresë së Veriut.
Kryetari i qeverisë kineze i bëri këto komente pas takimit me shefin e Kombeve të Bashkuara Kofi Anan.
XS
SM
MD
LG