Ndërlidhjet

MANILA


Kapja e të ashtëquajturit "Komandanti Robot", të grupit terrorist Abu Sayaf ka goditur shumë rëndë aktivitetin e këtij grupi, tha presidentja e Filipineve Gloria Arrayo.
Grupi Abu Sayaf ëshët i njohur për rrëmbimet dhe vrasjet e turistëve të huaj dhe ka lidhje me Al-Kaidën.
XS
SM
MD
LG