Ndërlidhjet

PARIS


Kancelari gjerman, Gerhard Schroeder, takohet nesër me presidentin francez, Jacques Chirac, për t'i paraprirë takimit të fundjavës ku Franca dhe Gjermania dëshirojnë të finalizojnë qëndrimet për të gjitha cështjet që lidhen me projekt- kushtetutën e Bashkimit Evropian.
Gjatë ditës së djeshme Gjermania e Italia kanë rënë dakort që projekti aktual të pranohet pa ndryshime themelore.
XS
SM
MD
LG