Ndërlidhjet

BRUKSEL


Komisioni Evropian i mbështeti rezervat serioze të OSBE-së dhe Shteteve të Bashkuara, rreth zgjedhjeve parlamentare në Rusi.
Në një prononcim për "Evropën e Lirë", zëdhënësi Diego de Ojeda deklaroi: "Bashkimi Evropian ka marrë pjesë me vëzhguesit e vet në ekipin e OSBE-së, dhe e mbështet raportin e tyre", tha de Ojeda, duke shtuar se në raport theksohen mangësi serioze të listave zgjedhore në disa rajone.
XS
SM
MD
LG