Ndërlidhjet

TEHERAN


Ministri i jashtëm i Iranit Kamal Kharrazi tha se autoritetet janë duke punuar "seriozisht" për të siguruar lirimin e tre turistëve të rrëmbyer nga trafikantët e drogës në juglindje të vendit.
Një zyrtar lokal ka deklaruar se rrëmbyesit kanë kërkuar 5 milionë euro për lirimin e një irlandezit dhe dy turistëve gjermanë.
XS
SM
MD
LG