Ndërlidhjet

KIEV


Ministri i jashtëm i Ukrainës po viziton trupat e vendit të tij që veprojnë në Irak dhe po takohet me përfaqësues të administratës ndërkombëtare.
Hapja e misionit diplomatik të Ukrainës në Bagdat është një nga temat e diskutimit.
Trupat ukrainase kanë humbur deri tani tre ushtarë në Irak, si pasojë e sulmeve armiqësore.
XS
SM
MD
LG