Ndërlidhjet

UASHINGTON


Orkestra kombëtare e Irakut ka dhënë koncert në Uashington në prani të presidentit amerikan, George Bush, dhe përfaqësuesve të tjerë të lartë amerikanë e ndërkombëtarë.
Hisham Sharaf, drejtuesi i orkestrës, tha se ky koncert ishte hap i parë për t'i dëshmuar popullit amerikan se "irakianët janë popull miqësor, që e duan paqen".
XS
SM
MD
LG