Ndërlidhjet

KABUL


6 fëmijë dhe dy të rritur u vranë gjatë sulmeve ajrore amerikane në lindje të Afganistanit javën e kaluar.
Kështu kanë bërë të ditur burimet ushtarake amerikane.
Me këtë rast koloneli amerikan Bryan Hilferty tha:
"Ditën tjetër, derisa ne përpiqeshim të pastronim rrënojat, gjetëm nën një mur trupat e dy të rriturve dhe 6 fëmijëve.
Ne nuk e dimë se cfarë e shkaktoi rrëzimin e murit, se përvec sulmeve tona ka pasur dhe shpërthime të tjera."
Më tej ai shprehu keqardhje për incidentin, por tha se ato nuk mund të shmangen plotësisht.
XS
SM
MD
LG