Ndërlidhjet

GJENEVË


Takimi mes shefit të diplomacisë izraelite, Silvan Shalom, dhe presidentit egjiptian, Hosni Mubarak, është vlerësuar si "shumë i mirë" dhe "tepër inkurajues", nga Shalom.
Ky i fundit ka thënë se kryeministri Sharon dhe ai palestinez Qurei mund të takohen brenda disa ditësh nëse, palestinezët nuk vendosin kushte.
XS
SM
MD
LG