Ndërlidhjet

ROMË


Përfaqësues izraelitë e palestinezë, së bashku me zyrtarë nga 14 vende dhe organizata ndërkombëtare, kanë filluar konferencën e donatorëve në Romë, për të ndihmuar ekonominë palestineze.
Sipas zyrtarëve palestinezë për të ndihmuar infrastrukturën dhe projektet humanitare duhen së paku 1 miliardë dollarë.
XS
SM
MD
LG