Ndërlidhjet

BON


Një Gjykatë gjermane ka hedhur pretendimet për kompensim për 10 personat e vrarë dhe 17 të plagosurit, si pasojë e një sulmi të NATO-s në Varvarin të Serbisë në vitin 1999.
Avokatët e familjeve të të vrarëve e të plagosurve kishin kërkuar 1 milion euro dëmshpërblim, me arsyetimin se Gjermania është anëtar i Aleancës.
XS
SM
MD
LG