Ndërlidhjet

ROMË


Kryeministri italian, Silvio Berlusconi, tha se ka përgatitur një zgjidhje kompromisi, që mund të cojë në miratimin e projekt-kushtetutës së Bashkimit Evropian.
Sipas Berlusconit propozimi i tij merr parasysh shqetësimet e Spanjës dhe Polonisë, lidhur me sistemin e votimit në vendet anëtare të Bashkimit Evropian.
XS
SM
MD
LG