Ndërlidhjet

BEOGRAD


Zyrtari i lartë i Serbisë, Nebojsha Çoviq ka thënë sot se pushteti në Beograd do të kërkojnë nga kryeadministratori Harri Holkeri anulimin e vendimeve të sotme të Kuvendit të Kosovës. Lidhur me vendimet e sotme të Kuvendit të Kosovës, u prononcua ministri i privatizimit në qeverinë e Serbisë, Aleksandar Vllahoviq:
- Janë të njohura edhe iniciativat e mëhershme të Kuvendit të Kosovës, që më vonë nuk kanë ndodhur.
Lideri opozitar në Serbi, Vojisllav Koshtunica tha sot në një konferencë për shtyp se anulimet e ligjeve të Serbisë në Kosovë paraqesin "përfundimin e sovranitetit të Serbisë e Malit të Zi" dhe si të tilla janë në kundërshtim me Rezolutën 1244.
XS
SM
MD
LG