Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti amerikan George Bush ka nënshkruar ligjin për vendosjen e sanksioneve ekonomike dhe diplomatike ndaj Sirisë.
Arsyeja e miratimit të këtij ligji lidhet me faktin se Damasku zyrtar nuk ka marrë parasysh kërkesat amerikane për të ndaluar aktivitetin e grupeve guerile palestineze dhe libaneze në teritorin e Sirisë.
XS
SM
MD
LG