Ndërlidhjet

DAMASK


Ministri i Naftës i Sirisë Ibrahim Haddad tha se ligji i ri amerikan për sanksione kundër Damaskut mund të ndikojë te kompanitë amerikane që punojnë në Siri, por jo edhe ndaj Sirisë.
Dje, presidenti amerikan George Bush nënshkroi ligjin për sanksionet ekonomike dhe diplomatike ndaj Sirisë, me arsyetimin se Damasku zyrtar nuk ka marrë parasysh kërkesat amerikane për të ndaluar aktivitetin e grupeve guerile palestineze dhe libaneze në teritorin e Sirisë.
XS
SM
MD
LG