Ndërlidhjet

KALIDIJA, IRAK


Oficeri i ushtrisë amemrikane, Jeff Swisher u ka thënë sot reporterëve se ka dëshmi se sulmi me bombë kundër stacionit të policisë në Kalidija, që është në perëndim të Irakut, ishte vepër e ndonjë sulmuesi vetëvrasës me bombë. Ai tha se 17 persona janë vrarë dhe 33 ishin lënduar në këtë sulm në stacionin policor.
XS
SM
MD
LG