Ndërlidhjet

STAMBOLL


Policia turke ka arrestuar një person për të cilin dyshohet se ka marrë pjesë në sulmet me bomba, muajin e kaluar në Stamboll, ka bërë të ditur agjencia Anadollia.
Personi i dyshimtë është kapur në qytetin Hakari në juglindje të Turqisë, derisa po përpiqej ta kalonte kufirin me Iranin. Ai dyshohet të ketë marrë pjesë në sulmet e kryera më 15 dhe 20 nëntor para dy sinagogave, konsulatit britanik dhe bankës londineze në Stamboll, me ç'rast patën vdekur 61 vetë.
XS
SM
MD
LG