Ndërlidhjet

HAGË


Gjenerali amerikan në pension, Uesli Klark do të dëshmojë nesër para Tribunalit të Hagës kundër ish presidnetit jugosllav, Sllobodan Millosheviç i cili akuzohet për krime lufte dhe për gjenocid. Dëshmia e Klarkut, ish komandantit të përgjithshëm të NATO-s dhe njërit nga kandidatët demokratë për zgjedhjet presidenciale amerikane është përcaktuar të mbahet më 15 dhe 16 dhjetor dhe me kërkesë të Uashintonit, do të zhvillohet me dyer të mbyllura.
XS
SM
MD
LG