Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti i Shteteve të Bashkuara, George Bush tha sot në Uashington se zënia e Sadadam Husseinit, është dëshmi e qartë se Iraku "është në rrugën e lirisë". Mëtutje presidenti amerikan tha se "terroristët në Irak mbeten të rrezikshëm. Puna e koalicionit tonë mbetet e vështirë dhe do të kërkoj sakrifica të mëtejshme". Ai pastaj tha se do të angazhohet që të punoj me irakianët për një gjykim publik të Saddam Husseinit, proces që, sipas tij, do ti plotësoj standardet ndërkombëtare.
XS
SM
MD
LG