Ndërlidhjet

BAGDAD


Trupat amerikane mbrëmë kanë vrarë 11 guerilë irakianë që kishin shtënë kundër tyre në veri të Bagdadit.
Incidenti ka ndodhur në qytetin Samara, ndërsa forcat amerikane nuk kanë pasur të vrarë ose të plagosur.
Në një incident tjetër në qytetet Ramadi dhe Falluxha janë vrarë katër irakianë, ndërsa është plagosur një ushtar amerikanë. Dy ushtarë të tjerë amerikanë janë plagosur në qytetin Tikrit.
XS
SM
MD
LG