Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sekretari amerikan i mbrojtjes, Donald Rumsfeld, tha mbëmë se "Saddam Husseini po trajtohet sipas konventës së Gjenevës dhe se ai po trajtohet në mënyrë humane". Mëtutje, Donald Rumsfeldi, në konferencën me gazetarë në Uashington, foli edhe për luftën kundër terrorizmit:
- Lufta globale kundër terrorizmit vazhdon. Zënia e Saddam Husseinit është e rëndësishme, por lufta kundër terroorizmit nuk është për një njeri dhe as për një vend.
XS
SM
MD
LG