Ndërlidhjet

PRISHTINË


Një prokuror ndërkombëtar ka ngritur aktpadi kundër ish udhëheqësit të UÇPMB-së Shefket Musliut, nën akuza për rrëmbim dhe armëmbajtje pa leje.
Zëdhënësja e UNMIK-ut Izabela Karlovitz tha se prokuroria e akuzon Musliun për krime kundër individëve në katër raste në periudhën prej viteve 2000-2002.
Musliu dhe tre shoqëruesit e tij u arrestuan në prill nga paqëruajtësit e NATO-s, dhe prej atëherë janë nën arrest.
XS
SM
MD
LG