Ndërlidhjet

VIENË


Irani e nënshkroi protokollin shtesë të marrëveshjes për mos-proliferimin bërthamor, duke lejuar kështu inspektimin e stabilimenteve të veta bërthamore nga ekspertët e Kombeve të Bashkuara.
Marrëveshjen në Vjenë e nënshkruan përfaqësuesi i Iranit Ali Akbar Salehi dhe kreu i Agjencisë Ndërkombëtare Bërthamore Mohamed ElBaradei.
XS
SM
MD
LG