Ndërlidhjet

BERLIN


Euroja e ka arritur vlerën maksimale kundrejt dollarit amerikan, gjë që ka krijuar shqetësime rreth buxhetit dhe deficitit tregtar të Shteteve të Bashkuara.
Sot një euro vlente sa 1.243 dollarë.
Prej fillimit të vitit, krahasuar me dollarin, euro-ja është rritur mbi 18%.
XS
SM
MD
LG