Ndërlidhjet

BAGDAD


Ushtria amerikane tha se ka vrarë dy irakienë dhe ka arrestuar 86 të tjerë në operacionet në qytetin Samarra.
Sot në kryeqytetin e Irakut u bë varrimi i liderit shiit Muhannad al-Hakim, i cili dje u vra duke dalë nga shtëpia, kurse mbrëmë, një ushtar amerikan u vra nga pusia në Bagdad.
XS
SM
MD
LG